Žaidimai lauke

5/25/2021

Laisvi žaidimai lauke
Ar pamenat, kaip vaikystėje žaisdavot su kaimynais? Bėgiodavot lauke be jokio plano, kol sutemdavo. Vieną dieną gaudynės, kitą dieną plytelių marginimas kreida. Tėvai viena akim priži
ūrėdavo, bet leisdavo daryti ką norit. Valdorfo pedagogikoje nestruktūruotas žaidimų laikas taip pat labai vertinamas.

Kas yra laisvi žaidimai ir kodėl jie svarbūs?
Tai metas skirtas žaidimams kurių nevaldo suaugusieji ar mokytojai. Vaikams leidžiama būti vaikais ir tyrinėt be priežiūros. Tokie žaidimai padeda lavinti kūrybiškumą ir problemų sprendimą. Vaikai išmoksta dirbti komandoje ir įveikti iššūkius. Patyrinėkime teikiamas naudas iš arčiau.

1. Skatina vaizduotę
Žaidimai gamtoje be ekranų verčia būti išradingiems. Bet kas gali tapti žaislu – kankorėžiai, šakos, kriauklės ar akmenys. Vaikai turi bendrauti ir dirbti komandoje, kad įgyvendintų savo idėjas.
Neribodami vaikų žaidimų ir neįsprausdami jų į rėmus (ką galima/turi daryti, o ko ne) leidžiam augti vaizduotei ir spręsti kylančius iššūkius.

2. Gryno oro nauda
Visi žino, kad blogą nuotaiką galima pataisyti pasivaikščiojimu lauke. Tyrimai rodo, kad buvimas miške leidžia pasijusti sveikesniais. Įkvėpdami naudingas bakterijas ir augalų išskiriamus aliejus kovojam su žalingais mikroorganizmais. Taip pat padidėjęs deguonies kiekis stiprina imuninę sistemą, skatina virškinimą ir padeda širdies veiklai. Suteikia energijos ir protas lieka aštrus.

3. Padeda vaikams likti čia ir dabar

Būdami gamtoje vaikai tyrinėja detales ir mokosi veikdami. Taip žymiai geriau suprantamas pasaulis, nei iš knygų ar pasakojimų. Lauke vaikai patys išmoksta gerbti ir grožėtis gamta. Hiperaktyviems vaikams rytas lauke padės sudeginti perteklinę energiją konstruktyviai – atėję į klasę jie jau galės susikaupti.